30 вересня у Кропивницькому ГО "Десяте квітня", яка є виконавчим партнером Агенства ООН у справах біженців, було проведено перший громадський форум «Ідеї та рішення для спільнот Кіровоградщини». Близько 30 учасників із місцевих громад області обговорили проблеми адаптації переселенців, дізнались про можливості їх вирішення та напрацювали спільні рішення. 

Розуміючи труднощі, з якими стикаються представники органів влади територіальних громад, ГО «Десяте квітня» співпрацює з інституціями громадянського суспільства та залучає самих переміщених осіб до громадської діяльності. Саме тому на форум були запрошені активні громадські організації Кіровоградщини, які працюють над розв'язанням проблем, з якими стикаються переселенці на місцевому рівні. Окрім того, активними учасниками заходу стали самі переміщені особи, які проявляють активну громадську позицію та мають намір створювати власні громадські організації. 

Відкриваючи захід, керівниця направлення допомоги внутрішньо переміщеним особам ГО «Десяте квітня», Ольга Ткаченко наголосила на важливості єднання громадянського суспільства, необхідності спільної взаємодії та координації дій, «а підтримку ми наддамо», - резюмувала пані Ольга. Окрім того, Ольга Ткаченко зазначила,що зміни починаються з кожного, та їх фундаментом має бути гідність та рівність. З таким розумінням життя нас неможливо перемогти.

Представник Національної поліції України присвятив свій виступ питанням безпеки активістів громадських організацій під час роботи з переселенцями.

Співробітник управління дотримання прав людини Національної поліції у Кіровоградській областіСульжук Микола детально розповів про особливості та важливість взаємодії з правоохоронними органами під час візитів до територіальних громад області

Під час роботи форуму, учасники проявляли активність та напрацьовували власні ідеї для спільної діяльності. Реагуючи на запит учасників заходу, керівник відділу по роботі зі спільнотами ГО «Десяте квітня» Кутас Тетяна, розповіла присутнім про можливості розвитку громадських ініціатив, зокрема про те, як і де, можна отримати кошти на реалізацію відповідних проєктів

Особливостям підготовки та написання проєктних заявок, була присвячена тренінгова сесія «Як перетворити ідеї у проєктні пропозиції», яку презентувала експертка з проєктного менеджменту Ткаченко Ірина. В рамках сесії, учасники презентували власні ідеї щодо розв'язання різноманітних проблем переміщених осіб та змогли оформити їх у вигляді проєктних пропозицій. 

На завершення заходу, з присутніми була проведена серія практичних модулів щодо пошуку та збереження власних психологічних ресурсівнеобхідних для здійснення ефективної громадської діяльності. Залучений тренер, практичний психолог Покалюхін Антон, розповів учасникам про основні ризики та слабкі сторони роботи з людьми, які опинились у складних життєвих обставинах. Окрім того, присутні змогли апробувати різноманітні техніки, які необхідно застосовувати у діяльності з особами, які постраждали від бойових дій. 

Загалом, форум-тренінг, який тривав майже два дні надихнув громадських активістів та переселенців до спільної роботи та регіональної взаємодії. Учасники погодились, що лише спільне, відкрите партнерство усіх інституцій, залучених у системі соціальної адаптації переміщених осіб, зможе розв'язати чисельні проблеми, з якими стикаються переселенці на рівні громад Кіровоградської області. Керівництво громадської організації «Десяте квітня», зі свого боку, запевнило присутніх, що докладе максимум зусиль для підтримки будь-яких громадських інституцій, які працюють на розв'язання проблем вимушено переміщених осіб.