Виконання рішення Європейського суду з прав людини не обмежується припиненням порушення та виплатою компенсації постраждалим. Воно включає також заходи загального характеру, призначені для того, аби не допустити нових порушень. За виконанням  рішень слідкує Комітет Міністрів Ради Європи.

В грудні відбулося його чергове засідання, в якому було розглянуто прогрес у виконанні рішень по групі справ "Кебе та Інші проти України". Ці справи стосувалися недоліків в українській процедурі доступу до міжнародного захисту на кордоні та позбавлення волі шукачів захисту. Комітет Міністрів надав рекомендації щодо подальшої імплементації в Україні заходів загального характеру на виконання цих рішень з метою покращення української процедури притулку.

Прагнучи допомогти державним органам України, громадська організація "Десяте Квітня" та Благодійний Фонд "Право на захист" виконали переклад рішення Комітету Міністрів. Раніше юристи ГО "Десяте Квітня" вели справу "Кебе та Інші проти України" в Європейському суді з прав людини. Юристи БФ "Право на захист" вели три інші справи з цієї групи - "Нур Ахмед та Інші проти України", "Нур та Інші проти України", "М.С. проти Словаччини та України".

Запрошуємо поширити цей переклад.