27 липня 2018 року у м. Одеса відбувся тренінг на тему «Соціальне підприємництво».  Захід організовано в рамках  проекту «Правова допомога внутрішньо переміщеним особам та розширення прав і можливостей громад на півдні України», в партнерстві з Агентством ООН у справах біженців. Тренінг провела Аліна Бочарнікова - магістр соціальної роботи, експерт з соціального підприємництва.

Проведений тренінг є черговим в річному циклі навчальних заходів, спрямованих на розширення можливостей спільнот ВПО та приймаючих громад у вирішенні спільних проблем та задоволенні потреб.

 

Участь у тренінгу прийняли представники ініціативних груп та неурядових організацій Одеської, Кіровоградської та Миколаївської областей, а саме: "Ініціативна група ВПО Одеського геріатричного пансіонату", ГО "Соціальна ініціатива громади", "Ініціативна група "Донбас. ВПО в Одесі", ГО "Співдружність", ГО "Свої", Кіровоград СОС "Ожина", ГО "Серце матері", ГО "Квітень-2014", ГО ЦСКР "Креативна громада", ГО "Об'єднана молодь" та "Бактале Таврічаня", які надають різні види допомоги внутрішньо переміщеним особам, біженцям та ромам.

Протягом тренінгу було розкрито поняття «Соціальне підприємництво», проаналізовано успішні кейси українських та зарубіжних соціальних підприємств. Участники навчилися формулювати цінності, візію, місію соціального бізнесу та генерувати ідеї вирішення соціальних проблем бізнес-інструментами, а також підвищили свою обізнаність про різновиди бізнес-моделей. Тренер розповіла про юридичні аспекти діяльності соціального підприємництва та можливості отримання фінансування для запуску соціального підприємництва в Україні, наявні грантові програми. Кожен учасник розробив концепт власного соціального підприємництва та індивідуальну карту подальших кроків розвитку ідеї.

Учасники тренінгу були нагороджені сертифікатами і зможуть розповсюджувати знання з соціального підприємництва у своїх громадах.

Висловлюємо глибоку подяку тренеру та участникам заходу та сподіваємося на успішність задумів та на реалізацію ідей з впровадження соціального підприємництва у найближчий час.