Таким шляхом пішла Коаліція ВПО Півдня України, де представники кожної з 4-х областей (Одеської, Херсонської, Миколаївської та Кіровоградської) напрацювавши здобутки у питаннях житла, ділилися інформацією за круглим столом. Так, основними тезами зустрічі стали:
- коаліція в Одеській області налагодила співпрацю з Моніторинговою місією ОБСЄ, Українським фондом соціальних інвестицій та іншими організаціями. Знайшли будівлю, яка може бути переведена у фонд соціального/тимчасового житла, підготували відповідні листи та налагоджують взаємодію з органами влади для вирішення даного питання. Також в Одеській області проведено дослідження «Оцінка потреб внутрішньо переміщених осіб в жилі: види, можливості, рішення», результати якого будуть представлені широкому загалу найближчим часом».
- В Миколаївській області родина ВПО змогла скористатися міською житловою програмою. Крім того, члени коаліції завершують аналогічне дослідження.
- В Херсонській області члени коаліції провели кампанію зі збору інформації щодо житлового забезпечення ВПО, шляхом інформаційних запитів. Так, Протягом 2016 - 2018 років в рамках діючої Програми, відповідно до наданих клопотань органів місцевого самоврядування та райдержадміністрацій, 7 родин внутрішньо переміщених осіб отримали пільгові кредити для придбання житла на загальну суму понад 700 тис. грн. Ще коаліція виявила об’єкт комунальної власності, який може бути соціальним житлом в Скадовську. Але до того, в цьому курортному містечку почали постановку ВПО на соціальний квартирний облік, що також є здобутком.
- В Кіровоградській області активно лобіюються питання виділення земельних ділянок під житлову забудову для ВПО. Державна програма «Доступне житло» в області не реалізовується, оскільки там не відбувається будівництво житлових будинків.

Серед пріоритетів діяльності коаліції, координатори визначили завершення дослідження в усіх регіонах, де діє об’єднання; інформування ВПО про наявні житлові програми та можливості; лобіювання впровадження програми лізингу та належного забезпечення діяльності існуючих державних, регіональних та місцевих програм; наповнення фондів соціального та тимчасового житла шляхом виявлення, переведення в комунальну власність та реконструкцію придатних будівель, а також забезпечення постановки ВПО на відповідні соціальні квартирні обліки тощо.

Про це та інше координатори будуть розповідати на Форумі «Міста солідарності», що відбудеться вже на початку жовтня в Харкові, тож не зайвим було і попрактикуватися і ораторському мистецтву, де професійний ментор дав практичні поради як зробити виступ максимально переконливим, аби партнери з інших організацій, зокрема міжнародних, та органи влади охоче співпрацювали у вирішенні житлової проблеми ВПО.

Нагадаємо, що Коаліція ВПО Півдня України була створена 21 організацією у лютому цього року, щоби ефективно сприяти інтеграції ВПО у нові громади, шляхом вирішення головної проблеми - відсутності житла.

Організатори заходу – ГО «Десяте квітня» за підтримки Агентства ООН у справах біженців.